Dieta pudełkowa – czy jest to rozwiązanie dla każdego?

Dieta pudełkowa – jaki to ma sens?

 Jeszcze kilkanaście miesięcy temu dieta pudełkowa była modna głównie w środowisku celebrytów, ale obecnie dotarła do biur, korporacji, a nawet domów. Można rzec, że stała się jedną z najbardziej popularnych metod odchudzania, a także swoistym stylem życia. Skąd ten trend?

Założenia diety pudełkowej wydają się niezwykle proste. Kucharz przygotowuje posiłki na każdy dzień zgodnie z zaleceniami dietetyka. Następnie porcje są elegancko pakowane do pudełek i dostarczane pod wskazany adres. Istotą jest częstsze jedzenie, ale mniejszych porcji, a przede wszystkim idealnie zbilansowanych pod względem odżywczym. Osoba, która zamawia taki catering do domu czy też do swojej pracy nie musi myśleć o zakupach żywności, gotowaniu, liczeniu kalorii albo zastanawianiu się, czy w posiłkach dostarcza sobie odpowiednie ilości witamin, minerałów i innych składników odżywczych.

Kto najczęściej decyduje się na dietę pudełkową?

Była już mowa o celebrytach, ale aktualnie dieta pudełkowa zatoczyła znacznie szersze kręgi. Uważa się, że jedynie około 60% korzystających z tej usługi pragnie zrzucić nadprogramowe kilogramy. Niektórzy chcą zdrowo i regularnie się odżywiać, a przy szybkim tempie życia bardzo łatwo zapomnieć o posiłku, tłumacząc się brakiem czasu. Inni mają problemy z układem pokarmowym i muszą uważać na to, co jedzą. Mogą to być różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe, jak i poważne schorzenia, typu celiakia. Kolejną grupą chętnych na taki catering do domu są osoby, które nie lubią wymyślać dań, ani ich przygotowywać. Niektórzy również sięgają po tę dietę ze względu na modę.

Dieta pudełkowa zalety

Należy podkreślić, że słowo dieta ma tutaj znacznie szerszy zakres i oznacza zdrowy styl żywienia. Stąd i zalety nie ograniczają się do ewentualnego zrzucenia nadwagi. Jednak to jest ta pierwsza i podstawowa kwestia. Można wybrać określony rodzaj cateringu dietetycznego, idealnie dopasowany do konkretnych potrzeb. Oprócz standardowych propozycji, np. dieta 1500 kalorii, jest cały szereg bardziej specjalistycznych diet. Zadowolone będą osoby zmagające się na co dzień z dietą bezglutenową, ale także cierpiące na nietolerancję laktozy albo mające problemy z wysokim cholesterolem. Do wyboru są również zestawy dla sportowców czy wegetarian.

Wygoda jest niewątpliwą zaletą diety pudełkowej, a oszczędność czasu wyraźnie zauważalna. Można zapomnieć o zakupach, a niektóre posiłki należy jedynie podgrzać i zjeść. Nie trzeba liczyć kalorii i zastanawiać się nad wartościami odżywczymi. W jakimś sensie, dzięki diecie pudełkowej można nauczyć się właściwych nawyków żywieniowych, a więc dobrego zbilansowania posiłków, a przede wszystkim regularności jedzenia. To zazwyczaj 5 porcji na cały dzień, które powinny wystarczyć.

Trzeba jedynie zgłosić się firmy świadczącej taką usługę, najlepiej przez internet. Dietetyk zbierze podstawowe informacje, aby dobrać odpowiednią dietę. Później należy tylko zapłacić, podać adres i czekać na codzienne dostawy. Prosto, szybko i wygodnie.